Nasze przedszkole

"Mów dziecku, że jest dobre, że umie, że może, że potrafi"

J. Korczak

W roku szkolnym 2013/2014  nastąpiła zmiana organizacyjna Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach. Nasza placówka od 01.09.2013.r wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach.

Siedziba naszego przedszkola nadal mieści się na ulicy Lipowej 10.

Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.45-15.45.

W roku szkolnym 2013/14  od 1 września 2013 roku w przedszkolu funkcjonują 3 oddziały: I grupa: 6-latki - Grupa Żółta, dwie grupy: 5-latków - Grupa Niebieska i Grupa Fioletowa oraz III grupa: 3,4-latki - od 01.10.2013.

Przedszkole wprowadza dzieci w świat dotąd dla niego obcy. Przede wszystkim uczy go tego, że istnieją inne dzieci i ich potrzeby. Ponadto dziecko nabywa wiele innych umiejętności i wiadomości o otaczającym go świecie bliższych i dalszych znajomych. Nabywa umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej, kształtuje swoją osobowość, próbuje rozumieć i akceptować uczucia innych.
     Tu nauczy się dobrych manier, rozwinie swoją osobowość i talenty. Wszystko to będzie możliwe dzięki współpracy obu środowisk: przedszkolnego i rodzinnego, a także dzięki traktowaniu przedszkola nie jako „przechowalni” na czas pracy, ale jako miejsca bliskiego dziecku i otwartego na jego potrzeby. Przedszkole wyposaży dziecko w potrzebne umiejętności umożliwiające rozpoczęcie nauki w zreformowanej szkole.

Kontakt

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach Przedszkole Samorządowe w Wieliczkach
    ul. Lipowa 10
    19-404 Wieliczki